Artnews
  Dnes je: 21. 09. 2023    Hlavní stránka   Seznam rubrik   Download   Weblinks   Fórum      
Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Galerie
Download
Weblinks
Art slovník
Fórum
Kontakt

Přidat článek
Přispívání do galerie
Rozšířené vyhledávání
Opus Dei

Náhodný obrázek
Brom 02

zobrazení: 5023
známka: 3.47

Login
Čtenář nepřihlášen!

Uživatelské jméno:
Heslo:Zapomenuté heslo Registrace | Info

První Airbrush Art Festival 2006 v Čechách
 Vydáno dne 15. 11. 2006 (7438 přečtení)
Tento článek vznikl jako převzatý komentář k skončené výstavě Airbrush Art Festival 2006 v Praze, ve dnech 28-29.10 2006. Autorem komentáře není nikdo jiný než jeden z pořadatelů Jaroslav Křemeček......- [ js ]
Naše výstava skončila, lidé se rozešli a po klepání a cinkotu nářadí rozdělávaných panelů, na kterých visely po dva dny práce ilustrátorů, utichl celý sál kulturního domu Ládví.
Všechny obrazy a materiál byly i ze stánku ART-JARO odvezeny zpět ale chyběly síly, aby se to dalo doma zase hned do pořádku. Myslím, že jsem nebyl jediný.......

Na základě vyjádření vystavovatelů, návštěvníků i mého vlastního pozorování měla výstava klidný průběh jak venku, tak v sále. Připomínky a rady jsou na místě. Byla to naše první výstava a není možné domyslet všechno dopředu. I pro nás to byla všechno zkušenost pro příště, co a jak udělat jinak a lépe víme až dnes. Pro tento stav se však zasloužili i moji pomocníci Veronika Volánková a Petr Šulc, kteří byli po celou dobu organizace a v průběhu výstavy moje levá a pravá ruka. Děkuji i touto cestou za jejich stoprocentní nasazení. Pochvala za dobrou organizaci, klidný průběh a domácí prostředí padá i na jejich hlavy, a pokud budou mít ještě chuť vstoupit do dalšího ročníku, nemám se čeho bát.
Pokusil jsem se kontaktovat pokud možno všechny lidi, které jsem našel v Internetu, protože jinou možnost jsem neměl. Neznám vás všechny a toho kdo měl vlastní stránky, nebyl problém najít. Bohužel se mi ani tady neozvali všichni, které jsem o výstavě informoval, a mnoho mi řeklo, že se na to necítí, že se přijdou jen podívat. Na štěstí mi to neřekli všichni a mohli jsme výstavu otevřít.
Airbrush Art Festival 2006 nebyla motorkářská nebo tuningová záležitost.
Úmyslně jsem vybíral díla tak, abychom mohli prezentovat Airbrush pokud možno v širším spektru. Ilustrace jsme měli na autech, motorkách, kytarách, byly tam snowboardy, helmy i jiné předměty, nechyběly ani obrazy na plátně i na papírech, textilu a kůžích. Na účasti se podíleli i zahraniční ilustrátoři, redakce nového časopisu Airbrush Step-by-step, majitel Firmy EFBE prezentoval svoje Airbrush pistole, ze kterých najdete něco i v mém atelieru a nechyběl samozřejmě ani Karel Kopic se svými originály. Všechny vystavené práce měly dobrou úroveň a rád bych moc poděkoval všem vystavovatelům, že nám ten víkend věnovali a mohli jsme ukázat i lidem, kteří Airbrush neznali, jak to vlastně vypadá. Jaký z toho měli dojem vystavovatelé i návštěvníci, vám řeknou jen oni sami. Můj osobní dojem je dobrý a na základě mnoha mailů, které jsem už dostal, mohu říct, že se výstava povedla.
Ještě před koncem nedělního odpoledne se mne hodně lidí ptalo, jestli bude a kdy zase bude další výstava.
Bude další výstava? Ptám se i já. Nejvíce záleží na vás. Organizovat se dá pouze s dobrým potenciálem.
Jo a podivné řeči že končí Airbrush neberte tak doslova. Airbrush je jedna z nejzajímavějších výtvarných technik a používají ji špičkoví ilustrátoři světa jako doplňující nástroj pro svoje fantastické obrazy už po mnoho let. I pro tak zvaný lak dezén, jako jsou motorky, auta a podobně jsou i jiné možnosti v materiálech, které jsou výborné. Airbrush nemůže končit, vždyť tady teprve začíná!
Mějte se hezky, přeji hodně dobrých nápadů pro vaše umělecké počínání a mrkněte na www.art-jaro.com do Info, kde najdete celou řadu fotek z výstavy.

Za Veroniku Volánkovou i Petra Šulce, spoluorganizátory výstavy,

Jarda Křemeček

Systém hlasování 1= nejlepší 5= nejhorší
[Akt. známka: 0,00] 1 2 3 4 5

  Celý článek   Autor: J.Křemeček   Počet komentářů: 0   Přidat komentář   Informační e-mail Vytisknout článek

Hot news

07.03.2008: Update weblinks
...a to konkrétně sekce výrobců,nyní obsahuje více jak 60 odkazů.

04.10.2007: Update galerie čtenářů
Do galerie č.6,výtvarníka Romana Caldy bylo přidáno 5 nových obrázků.
[ js ]

02.10.2007: Update ceníku.....
Po téměř roce byl aktualizován ceník ateliéru Art-Jaro,který naleznete v Downloadu - sekce ceníky.
[ js ]

01.10.2007: Galerie no.20
....a 29 akvarelových obrázků výtvarníka Eugene Ivanova.
[ js ]


Art slovník
Art slovník

Výrobci a prodejci

Agama

Gabbert

Iwata

Koh-i-noor

Lukas

Umton

Winsor & NewtonCopyright © 2003-2008 Artnews.cz -všechny články na Artnews.cz jsou vlastnictvím autorů či provozovatele stránek. Bez svolení je není dovoleno dále šířit.
Tyto www stránky byly vytvořeny prostřednictvím phpRS - ©design by js.
optimalizace PageRank.cz