Artnews
  Dnes je: 21. 09. 2023    Hlavní stránka   Seznam rubrik   Download   Weblinks   Fórum      
Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Galerie
Download
Weblinks
Art slovník
Fórum
Kontakt

Přidat článek
Přispívání do galerie
Rozšířené vyhledávání
Opus Dei

Náhodný obrázek
011
tužka,uhel
<br><br>
-čtenářská galerie-
zobrazení: 3358
známka: 5.00

Login
Čtenář nepřihlášen!

Uživatelské jméno:
Heslo:Zapomenuté heslo Registrace | Info

Keith Parkinson
 Vydáno dne 28. 10. 2006 (9921 přečtení)
O tomto fantasy malíři jsem se rozhodoval napsat článek už před docela dlouhou dobou, ale bohužel vždy do toho vlezlo něco důležitějšího. Jednou to byla recenze na airbrush, podruhé soutěž či novinky atd….Leč pomalu se nadešlo smutné výročí výtvarníkova náhlého skonu a tak jsem se rozhodl, že bych měl článek vytáhnout ze šuplíku a trochu těm neznalým osvětlit kdo to vlastně Keith Parkinson byl a jaký život vedl.
Informace zde použité a ilustrace pocházejí ve většině z autorova webu www.keithparkinson.com a z art alba Keith Parkinson - Kingsgate.Vydaného Německým vydavatelstvím Art Fantastix a dovezeného do Čech firmou Makros Plus s.r.o.

Keith Arlin Parkinson se narodil 22 října roku 1958, v Americe, v západní Kalifornii.Již od mala projevoval výtvarný talent a tak nebylo žádným překvapením, že po vystudování Michiganské univerzity nastupuje na Kendallovu školu designu (Kendall School of Design).Školu dokončil roku 1980 a začal pracovat pro Advertising Posters, společnost zabývající se výrobou počítačových her.Pro ně Parkinson nakreslil mnoho pozadí a grafik do různých her typu “Arkada a Pinball“.
Již v této době se věnuje olejomalbě a fantasy ilustraci a tak netrvá dlouho a odchází do společnosti TSR, která se právě fantasy hrám a ilustraci knih věnuje. Zde působí jako návrhář na mnoha později legendárních hrách typu Dragonlance, Forgotten Realms atd. Po pěti letech usuzuje,že ho práce na “jiných projektech“ svazuje a tak se s nabitými zkušenostmi vydává na samostatnou dráhu výtvarníka.
Jako ilustrátor, který si může vybírat libovolné zakázky, získává i netušenou svobodu, nové inspirace a možnosti. Během 7 let ilustruje množství obalů knih a navazuje spolupráci s mnoha renomovanými vydavatelstvími, jako je např. “Berkley Books,Avon Books,Random House“ atd. O úspěchu jeho píle,ale především kvalitě jeho maleb svědčí i ocenění od ASFA,za nejlepší ilustraci v letech 1990 a 1991.Mimo jiné byl na The Chesley Awards nominován celkem 8 krát, v průběhu let 1990-2002…….
Roku 1995 dochází k další významné změně Parkinsonovy kariéry kreslíře a malíře.Začíná spolupracovat s firmou FPG na designu počítačové hry Guardians.Na hře získává nové zkušenosti a přispívá originálními nápady.Hlavně diky je výtvarnému ztvárnění se hra stává brzy velmi úspěšnou až legendární.
Následující rok pak FPG vydává Parkinsonovy první art book s výběrem jeho ilustrací knih a her. Album nese název Knightsbridge: The Art of Keith Parkinson a obsahuje více jak 50 ilustrací, které vytvořil pro vydavatelství Ace Book, Berkley Books a také pro hru Guardians.
Roku 1998 vydává u SQL(FPG ) další Art Book.Jmenuje se Spellbound: The Keith Parkinson Sketchbook a malíř zde formou skic ukazuje na celkem 64 stranách vznik jednotlivých obrazů, hlavně ilustrací pro TSR a hru Guardians. V dalších letech produkuje množství ilustrací do knih a začíná experimentovat s digitální malbou. V roce 2000 se jeho pozornost naplno přesunuje k softwarovým hrám.Spoluvytváří svět EverQuest, pro Sony maluje pro tuto on-line hru plakáty, prostředí i design.Po skončení spolupráce se věnuje dále ilustraci a hlavně digitální malbě, která se v jeho díle objevuje stále více.V této době dále spolupracuje například s firmou Billizzard na designu úspěšného pokračování fantasy hry Diablo 2 atd.
Roku 2002 pak přijímá post uměleckého vedoucího v Sigil Games Online.Zde se setkává i s tvůrci hry EverQuest, Bradem McQuaidem a Jeffem Butlerem a s vervou se pouští do úprav a návrhů nových her a ilustrací.
Tato jeho hyperaktivita a hlavně množství jeho ilustrací knih a her se roku 2004 dočkává pomyslné odměny. Společnost MG-SQL (dříve FPG), se kterou již dříve spolupracoval, mu vydává v pořadí 3 knihu ilustrací. Art book se jmenuje Kingsgate a na 128 stranách mapuje celou tvorbu K.Parkinsona od počátku v TSR až po současnost.
Keith Parkinson povzbuzen úspěchem prodeje jeho 3 alba, slibuje další Art Booky pro své fanoušky, bohužel svůj slib už nedodrží. Dne 22 října 2005 podléhá po téměř 16 měsíčním boji leukémii v rodinném kruhu své ženy Donny a synů.
Až po jeho smrti v prosinci 2005 vychází v reedici jeho druhý art book Spellbound: The Keith Parkinson Sketchbook, který sklízí znovu velký úspěch.


Výběr z tvorby:
Knightsbridge: The Art of Keith Parkinson(FPG-1996)
Spellbound: The Keith Parkinson Sketchbook(SQL-1998)
Kingsgate: The Art of Keith Parkinson(SQL-2004)

Zdroje:
www.keithparkinson.com
www.realms-of-fantasy.org
www.blizzplanet.com
www.roliste.com


Oficiální www stránka malíře: www.keithparkinson.comSystém hlasování 1= nejlepší 5= nejhorší
[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

  Celý článek   Autor: js   Počet komentářů: 0   Přidat komentář   Informační e-mail Vytisknout článek

Hot news

07.03.2008: Update weblinks
...a to konkrétně sekce výrobců,nyní obsahuje více jak 60 odkazů.

04.10.2007: Update galerie čtenářů
Do galerie č.6,výtvarníka Romana Caldy bylo přidáno 5 nových obrázků.
[ js ]

02.10.2007: Update ceníku.....
Po téměř roce byl aktualizován ceník ateliéru Art-Jaro,který naleznete v Downloadu - sekce ceníky.
[ js ]

01.10.2007: Galerie no.20
....a 29 akvarelových obrázků výtvarníka Eugene Ivanova.
[ js ]


Art slovník
Art slovník

Výrobci a prodejci

Agama

Gabbert

Iwata

Koh-i-noor

Lukas

Umton

Winsor & NewtonCopyright © 2003-2008 Artnews.cz -všechny články na Artnews.cz jsou vlastnictvím autorů či provozovatele stránek. Bez svolení je není dovoleno dále šířit.
Tyto www stránky byly vytvořeny prostřednictvím phpRS - ©design by js.
optimalizace PageRank.cz