Artnews
  Dnes je: 21. 09. 2023    Hlavní stránka   Seznam rubrik   Download   Weblinks   Fórum      
Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Galerie
Download
Weblinks
Art slovník
Fórum
Kontakt

Přidat článek
Přispívání do galerie
Rozšířené vyhledávání
Opus Dei

Náhodný obrázek
011 Wer zuletzt lacht

zobrazení: 4189
známka: 2.56

Login
Čtenář nepřihlášen!

Uživatelské jméno:
Heslo:Zapomenuté heslo Registrace | Info

Boris Vallejo
 Vydáno dne 10. 10. 2005 (16473 přečtení)
Jestliže se řekne,Boris Vallejo ihned většinu lidí napadne pojem „jeden z nejlepších fantasy výtvarníků v oboru za posledních 30 let“.A jak by taky ne,jestliže mě Luis Royo přivedl k malbě,tak právě Boris Vallejo mě svými malbami svalnatých hrdinů a krásných dívek přímo dovedl k sbírání obrázkových alb fantasy a scifi výtvarníků.Právě proto jsem se rozhodl napsat o tomto malířském géniovi malý životopis, leč materiálů je bohužel o tomto malíři na české i zahraniční scéně jako šafránu.Proto prosím odpuste jestli informace zde uvedené budou trochu strohé či nepřesné.....

Boris Vallejo se narodil v Limě(Peru) roku 1941,jako syn úspěšného právníka.Už od útlého mládí projevoval umělecký talent.Celých 7 let bral lekce hraní na housle,leč když si měl vybrat školu na které by rozvíjel svůj talent,překvapivě si vybral medicínu.Vydržel zde 2 roky než ho instinkt a přátelé přesvědčily,že by se měl spíše zabývat s ohledem na svůj talent výtvarným uměním.Boris proto neváhal a přihlásil se na Escuela Nacional de Bellas Artes(Národní škola krásných umění),kde získal pětileté stipendium.
Vallejo se již na studiích projevuje jako jeden z nejnadanějších žáků a právem mu byla udělena zlatá medaile za výbornou práci.Později v 16 letech dokonce dostává nabídku na studium ve Florencii,kterou,ale odmítá.Jeho zájem leží jinde,v USA,zemi neomezených možností,cítí ,že takového úspěchu a rozvoje ve své zemi nemůže nikdy dosáhnout.Proto dává dohromady portfolio svých nejlepších obrazů a roku 1964, ve věku 23 let opouští Peru a odlétá do meky umělců,do New Yorku.
Do Ameriky se Vallejo dostává pouze s 80$ v kapse a s úplnou neznalostí anglického jazyka.Přesto mu přeje štěstí a v jedné restauraci v Bronxu potkává krajan ,který ho ubytuje za 5$ na týden. B.V. je jasné ,že si musí najít rychle práci ,aby měl peníze na nájem. A tu opět zasahuje štěstěna,kamarád mu dohazuje práci v propagačním oddělení jedné velké společnosti.Vlastní pílí se do půl roku dostává B.V.do centrály společnosti,kde se mimo jiné setkává se svou budoucí ženou Doris.
Po dvouleté zkušenosti jako grafik a s ušetřenými penězi dává B.V. vale jisté,ale neperspektivní práci a nastupuje jako výtvarník a grafik na volnou nohu.Po 60 léta pracuje na různých pohlednicích,reklamách a plakátech pro různé společnosti.Během 8 let poznal jak je důležité umět malovat cokoli a rychle měnit styly pro efektivnost výsledného díla.V této době také B.V. objevuje fantasy umění,které ho velice učarovává, nachází v něm svobodu pro vyjádření a uplatnění své obliby v lidských tělech.
Průlom v jeho popularitě nastává ,když dostává zakázku od comicsového vydavatelství Marvel na titulní stranu jejich časopisu.Začíná dostávat zakázky na tvorbu obalů knih a na napřesrok už pracuje např.pro takového knižního giganta jako je Ballantine .V roce 1978,kdy mu právě u Ballantine vychází první sbírka ilustrací The Fantastic Art of Boris Vallejo,je už v Americe proslulý a právem nazývaný nekorunovaný král fantasy ilustrací.Jeho olejomalby Tarzana či Conana zná v té době opravdu každý.
Celá 80 léta dál pilně ilustruje knihy,vychází mu další alba jako např. Mirage, Enchantment či např.kalendáře,které jsou vůbec první s tématikou fantasy ilustrací na trhu.Podle vlastních slov i přes slávu a uznání hledá nové postupy v malbě i ilustraci a snaží se rozvíjet svoje umění stále dál.Mimo jiné studuje malby slavných mistrů olejomalby Rembrandta, Leoparda a pobývá i ve Španělsku ,kde ho uchvacují díla Murilla a Velizqueze.
V 90 letech vychází kniha Bodies,které ukazuje další skrytou část B.V. a to jako fotografa.Hlavním tématem fotografii je samozřejmě lidské tělo ke kterému má malíř blízko,ať už vlivem medicíny či pobytem mezi kulturisty,kteří jsou jeho hlavními modely i na mnoha ilustracích.V této době se také setkává Julie Bell,která je taktéž kulturistka,ale hlavně malířka a obdivovatelka mistrova díla.Navazují spolu úzkou spolupráci,která trvá prakticky dodnes.Jako příklad stačí uvést společné www stránky či vydání alba comicsových hrdinů Titans.

Výběr z tvorby :
Art Techniques
Enchantment
Mirage
Titans
Bodies
Hindsight

Zdroje:

internet

fantasy.bratsk.net
www.sfae.com
www.suicide.couk.com
everything2.com

WWW stránka malíře : www.borisjulie.comSystém hlasování 1= nejlepší 5= nejhorší
[Akt. známka: 0,00] 1 2 3 4 5

  Celý článek   Autor: js   Počet komentářů: 0   Přidat komentář   Informační e-mail Vytisknout článek

Hot news

07.03.2008: Update weblinks
...a to konkrétně sekce výrobců,nyní obsahuje více jak 60 odkazů.

04.10.2007: Update galerie čtenářů
Do galerie č.6,výtvarníka Romana Caldy bylo přidáno 5 nových obrázků.
[ js ]

02.10.2007: Update ceníku.....
Po téměř roce byl aktualizován ceník ateliéru Art-Jaro,který naleznete v Downloadu - sekce ceníky.
[ js ]

01.10.2007: Galerie no.20
....a 29 akvarelových obrázků výtvarníka Eugene Ivanova.
[ js ]


Art slovník
Art slovník

Výrobci a prodejci

Agama

Gabbert

Iwata

Koh-i-noor

Lukas

Umton

Winsor & NewtonCopyright © 2003-2008 Artnews.cz -všechny články na Artnews.cz jsou vlastnictvím autorů či provozovatele stránek. Bez svolení je není dovoleno dále šířit.
Tyto www stránky byly vytvořeny prostřednictvím phpRS - ©design by js.
optimalizace PageRank.cz