Artnews
  Dnes je: 02. 12. 2023    Hlavní stránka   Seznam rubrik   Download   Weblinks   Fórum      
Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Galerie
Download
Weblinks
Art slovník
Fórum
Kontakt

Přidat článek
Přispívání do galerie
Rozšířené vyhledávání
Opus Dei

Náhodný obrázek
Embryo aligátor
pastel na grafickém papíře <br><br>
-čtenářská galerie-
zobrazení: 3297
známka: 4.33

Login
Čtenář nepřihlášen!

Uživatelské jméno:
Heslo:Zapomenuté heslo Registrace | Info

Andrew Loomis
 Vydáno dne 21. 05. 2005 (14102 přečtení)
Po Albertu Vargasovy jsem se rozhodl vám představit dalšího ilustrátora z 30 až 50 let 20 století, kterého hodně obdivuji.Je jím Andrew Loomis a spíše něž jako ilustrátora a malíře, ho celý svět zná jako tvůrce knih pro výtvarníky, které jsou jako „bescelery“ prodávány i dlouho po malířově smrti.....
např. (Creative Illustration, Including Fun with a Pencil,Drawing the Head and Hands).

Andrew Loomis přišel na svět roku 1892 ve Syracuse,New York,ale záhy se s rodiči přestěhoval do Zanesville v Ohio,kde prožil celé své dětství.V 19 letech se vrací do New Yorku studovat Art Students League pod vedením George Bridgmana a F.V. du Mondana.Po skončení studii se nakrátko vrací do Ohia a následně roku 1915 začíná studium v Chicagu na Chicago Art Institute.
Po vojenské službě v první světové válce se Loomis vrací zpět do Chicaga, kde začíná pracovat pro reklamní agenturu Charles Everett Johnson Advertising Art, později pracuje pro agenturu Bertch and Cooper.S nabitími zkušenostmi si otevírá v Chicagu vlastní reklamní agenturu, kde produkuje reklamu do novin, ilustrace či třeba poutače pro venkovské obchody…..používá takřka všechny media od křídy, tužky až po olej či pastel a také různé náměty např. portréty, krajiny, zátiší atd., to podle přání zákazníků.
Během této doby získává neocenitelné zkušenosti, které následně v 30 letech začíná předávat jako učitel studentům na Americké Akademii Umění.V roce 1935 mu v novinách The Saturday Evening Post vychází první ilustrace, následně roku 1939 vydává i svoji první knihu pro výtvarníky Fun With a Pencil.Na 120 černobílých stranách zde rozvádí vtipnou formou to co učil na Akademii.
Kniha měla takový úspěch, že do roku 1943 vyšla v šesti reedicích a autor byl vyzván k napsání další knihy.Napsal tedy Figure Drawing For All It's Worth a jak už název napovídá, jednalo se o knihu s 204 stranami, kde autor popisuje jak správně kreslit anatomii lidí se spousty názornými příklady kreseb tužkou.Kniha se stala neocenitelným pomocníkem začínajícím výtvarníkům a o její oblibě svědčí i fakt, že do roku 1946 vyšla ve 12 reedicích.
Ovlivněn úspěchem svých knih Loomis pracuje na další, kterou pod názvem Creative Illustration roku 1947 vydává.Jedná se o jeho vrcholné dílo, na 300 stranách popisuje vytváření ilustrací krok za krokem, navíc je kniha rozdělená na 7 kapitol s množstvím tipů a barevných ilustrací.Není proto divu, že ač byla určena především pro začínající ilustrátory, stala se na svou dobu bescelerem pro mnoho výtvarníku a umělců.
Roku 1951 následuje titul Successful Drawing, kde popisuje kresbu pro mírně a středně pokročilé. V roce 1956 pak ještě vychází titul Drawing the Head and Hands, popisující, jak už název napovídá jak kreslit hlavu a ruce. Andrew Loomis umírá roku 1959 a už se nedočká vydání díla Eye of the Painter and Elements of Beauty roku 1961, které ukazuje jak výtvarník vnímá cit a harmonii.
I dlouho po autorově smrti vychází reedice jeho knih a o neutuchající oblibě svědčí i fakt, že mnoho umělců a teoretiků přebírá jeho myšlenky a postupy pro své knihy o nauce moderní kresby a malby.

Výběr z tvorby :
Drawing the Head and Hands
Successful Drawing
Figure drawing for all it's worth
Fun With Pencil

WWW stránka malíře : www.bpib.com/illustrat/loomis.htm

Související články:
Alberto Vargas (08.02.2005)


Systém hlasování 1= nejlepší 5= nejhorší
[Akt. známka: 0,00] 1 2 3 4 5

  Celý článek   Autor: js   Počet komentářů: 0   Přidat komentář   Informační e-mail Vytisknout článek

Hot news

07.03.2008: Update weblinks
...a to konkrétně sekce výrobců,nyní obsahuje více jak 60 odkazů.

04.10.2007: Update galerie čtenářů
Do galerie č.6,výtvarníka Romana Caldy bylo přidáno 5 nových obrázků.
[ js ]

02.10.2007: Update ceníku.....
Po téměř roce byl aktualizován ceník ateliéru Art-Jaro,který naleznete v Downloadu - sekce ceníky.
[ js ]

01.10.2007: Galerie no.20
....a 29 akvarelových obrázků výtvarníka Eugene Ivanova.
[ js ]


Art slovník
Art slovník

Výrobci a prodejci

Agama

Gabbert

Iwata

Koh-i-noor

Lukas

Umton

Winsor & NewtonCopyright © 2003-2008 Artnews.cz -všechny články na Artnews.cz jsou vlastnictvím autorů či provozovatele stránek. Bez svolení je není dovoleno dále šířit.
Tyto www stránky byly vytvořeny prostřednictvím phpRS - ©design by js.
optimalizace PageRank.cz