Artnews
  Dnes je: 21. 09. 2023    Hlavní stránka   Seznam rubrik   Download   Weblinks   Fórum      
Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Galerie
Download
Weblinks
Art slovník
Fórum
Kontakt

Přidat článek
Přispívání do galerie
Rozšířené vyhledávání
Opus Dei

Náhodný obrázek
Brom 12

zobrazení: 4916
známka: 4.00

Login
Čtenář nepřihlášen!

Uživatelské jméno:
Heslo:Zapomenuté heslo Registrace | Info

Rodney Matthews
 Vydáno dne 14. 04. 2004 (8458 přečtení)
Rodney Matthews-jeden z nejznámějších Anglických výtvarníků působících v scifi a fantasy oboru.Jeho kresby a malby si snad zapamatuje i úplný výtvarný laik,vždyť jeho výtvarné dílo učaruje už na první pohled svou jakoby pohádkovou tématikou a nezaměnitelným stylem alá 60 léta.....Rodney Matthews se narodil v Paultonu,North Somerset v Anglii,6 července 1945.Jeho otec Jack Matthews na něj měl už od mala důležitý umělecký vliv.A jak by taky né,sám byl velice vynalézavý a umělecky založený muž.Jeho aktivity zahrnovaly kresbu,malbu,architekturu,výstavbu domu,výrobu modelů lodí,letadel, lokomotiv či např.práci s kovy,výrobu nábytku,zájem o přírodu nebo fotografii.....
Rodney po počátečních pokusech na kopiích děl Walta disney se stále víc začíná zajímat o přírodu a fotografování.Jeho nejranější vzpomínka na první kresbu je taky studium pavučiny a kapek rosy,v té době,jak sám říká,byl málokdy viděn bez kytky v ruce či byl věčně zaneprázdněn studiem přírody v okolí domu........
R.W. studium ve škole je proto také jaksi obtížné,na jedné straně mu jdou dobře humanitní obory a kreslení,na druhé straně si nerozumí s matematikou a angličtinou.V té době si velmi oblíbí divadlo a v otcově dílně tvoří různé kostýmy a brnění pro vystoupení.Také v sobě odhaluje architektonické sklony a spolu s přáteli staví z kamene různé hrady,sruby či podzemní dráhy.Po ukončení školy roku 1959, začíná pracovat v otcově podniku,ale po pár týdnech cítí,že výroba věcí ze železa pro něj není to pravé.......
Nejdříve si nalézá zaměstnání v místní firmě na tisk a retuš fotografií,ale stále není přesvěčen,že je to ta pravá práce pro něj.Nakonec roku 1960 nastupuje na kursy studie grafického desingu na West of England College of Art v Bristonu.Zde pod vedením Athony Rossitera začíná rozvijet svůj talent kresby rostlin a krajin.
Na škole se začne zajímat o další svou výraznou zalíbu,o hudbu.Spolu s několika přátely zakládá hudební skupinu,která přes různá jména od the Cheetahs,Originnn až po Squidd hrála od roku 1963 až do roku 1974.Za tu dobu hrály na různých místech od Liverpoolských kaváren až po Londýnský West End a vystupovaly jako předskokani různým budoucím muzikanským hvězdám-např.Erick Clapton's,Genesis či Yes.
Během této doby od roku 1962 po opuštění vysoké školy nastupuje do práce v reklamní agentůře Ford's Creative,zde ale dostává mizivou mzdu a práci na úrovni poslíčka a uklízeče.V té době se také spřátelí s umělci,kteří jako on nemají v lásce poroučení šéfů a v tomto uměleckém kruhu se učí vytvářet ilustrace,reklamní karty,lettering a různé tiskařské techniky.Zde se také seznamuje s akrylem a kvašem a maluje mnoho obrazů zvýřat a rostlin.
Koncem 60 let začíná dostávat stále více zakázek na tvorbu obálek a desek a konečně se ve firmě trochu rehablituje.....Stále,ale tuší,že to není to pravé a tak roku 1970 opouští svět reklamy a začíná se stále víc věnovat hudbě a také ilustraci.
Následně proto po rozpadu své hudební skupiny roku 1974,už novou nezakládá,začíná se naplno věnovat ilustraci.Postupně ilustruje desky,kalendáře,časopisy či knihy.Jeho ztvárnění scifi a fantasy motivů se stává čím dál tím více žádanější a R.W. se postupně dostává do podvědomí široké veřejnosti,mimojiné ilustrací románů M.Moorcocka či A.Nortona.
Roku 1977 se seznamuje s malířskou a ilustrátorkou Karin Drescher a nedlouho po tomto setkání se berou.Roku 1980 se jim narodil syn Christian.Během 80 let R.W. dále ilustruje knihy a desky a roku 1986 se seznamuje s Gary Anderson ,s kterou spolupracuje na různých dětských tv projektech(např. the Lavender Castle Children) a jejich spolupráce trvá od roku 1986 až do ukončení tv serie roku 1998.
V 90 letech dále ilustruje a také stále častěji vystavuje své práce.Roku 1991 se například na jedné výstavě v Lodýně seznamuje s Johny Cleesem a dalšímy tvůrci z legendární skupiny Monty Python. Kupují si jeho originály prací a R.W. se například dozvídá,že Johny Cleese je jeho dávný obdivovatel a vlastní už mnoho jeho dřívějších prací......
Kolem roku 1994 začíná další fáze jeho tvorby,pro britskou počítačovou firmu tvoří loga a následně i celý desing her.Dále spolupracuje na mnoha hrách pro Play Station a různých tv seriích pro děti............

p.s.jestli se chcete o tomto malíři dozvědět více navštivte jeho oficiální stránku www.rodneymatthews.com či se podívejte na výber kreseb a maleb v naší galerii.
Systém hlasování 1= nejlepší 5= nejhorší
[Akt. známka: 0,00] 1 2 3 4 5

  Celý článek   Autor: js   Počet komentářů: 0   Přidat komentář   Informační e-mail Vytisknout článek

Hot news

07.03.2008: Update weblinks
...a to konkrétně sekce výrobců,nyní obsahuje více jak 60 odkazů.

04.10.2007: Update galerie čtenářů
Do galerie č.6,výtvarníka Romana Caldy bylo přidáno 5 nových obrázků.
[ js ]

02.10.2007: Update ceníku.....
Po téměř roce byl aktualizován ceník ateliéru Art-Jaro,který naleznete v Downloadu - sekce ceníky.
[ js ]

01.10.2007: Galerie no.20
....a 29 akvarelových obrázků výtvarníka Eugene Ivanova.
[ js ]


Art slovník
Art slovník

Výrobci a prodejci

Agama

Gabbert

Iwata

Koh-i-noor

Lukas

Umton

Winsor & NewtonCopyright © 2003-2008 Artnews.cz -všechny články na Artnews.cz jsou vlastnictvím autorů či provozovatele stránek. Bez svolení je není dovoleno dále šířit.
Tyto www stránky byly vytvořeny prostřednictvím phpRS - ©design by js.
optimalizace PageRank.cz