Artnews
  Dnes je: 21. 09. 2023    Hlavní stránka   Seznam rubrik   Download   Weblinks   Fórum      
Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Galerie
Download
Weblinks
Art slovník
Fórum
Kontakt

Přidat článek
Přispívání do galerie
Rozšířené vyhledávání
Opus Dei

Náhodný obrázek
Hrušně
Malba akrylem na sololitu<br><br>
-čtenářská galerie-
zobrazení: 2811
známka: 2.50

Login
Čtenář nepřihlášen!

Uživatelské jméno:
Heslo:Zapomenuté heslo Registrace | Info

Frank Frazetta
 Vydáno dne 21. 02. 2004 (12436 přečtení)
Jméno,které už několik desítek let patří k pilířům amerického comicsu,nemluvě o jeho olejomalbách přebalů časopisů a knih.Vždyť jeho ilustrace ke knihám E.G.Burrouhse jsou dnes už známější, než romány samy a styl jeho malby ovlivnil mnoho generací comicsových kreslířů i fantasy malířů.Za všechny jmenujme např."Boris Vallejo,Simon Bisley" a mnozí další.......


Frank Frazetta se narodil v Brooklynu roku 1928,už od mala projevoval vyjmečný výtvarný talent a ve věku 8 let byl zapsán na Academy of Fine Arts,pod opatrovnictvým Michala Falanga.Ten u chlapce objevil jeho výjmečný talent a během 8 let podporoval jeho nadání,až do své náhlé smrti roku 1944. Akademie byla uzavřena a Frazetta byl přinucen hledat práci,aby se nějak uživil.Ve věku 16 let začal Frazetta pracovat jako pomocník comicsového umělce Johna Giunta a během jednoho roku vytvořil a publikoval vlastní comics Snowman.Během dalších 7 let zde vyprodukoval další 4 comicsy a mimo to zde spolupracoval na různých albech od stripů komických zvířat,westernů,až po historické komiksy.V této periodě,kdy vytvořil mnoho slibných prací,dostává mimo jiné nabídku od mnoha vlivných lidí,jako např.Walt Disney.
V ranných 50 letech namaloval proslulý comics Buck Rogers pro Famous Funnies a přijímá nabídku práce od Al Capp,tvůrce novin Li'l Abner.Během 9 let zde pracoval hlavně na comicsu Johny Comet,ale nakonec znuděný rutinou,dílnu opouští a vrací se do hlavního proudu comicsu.
Comicsový svět se,ale nezadržitelně hnul kupředu a mnozí označily Frazettovy comicsy a kresby za staromódní.Proto se rozhodl radši přidat ke skupině kolem časopisu Mad Magazine a spolu s autory H.kurtzmanem a J.Davisem zde produkuje vlastní osobité práce.Mimoto přispívá i do časopisu Playboy svými kreslenými parodiemi,např. Lil Annie Fannie a mnoho dalšími.
Postupně,ale comics,jako vyjadřovací medium opouští a začíná se více věnovat ilustraci obalů knih,v tomto období vznikají jeho nejslavnější díla.Ilustruje knihy od E.G.Burrough'se-Tarzan,Carson of Venus and Pellucidar,od R.E.Howarda romány a povídky o Conanovy a mnoho dalších knih a časopisů.
Už za svého života se Frazetta stává v uměleckém světě legendou a uznávaným malířem mnoha různých technik, od ilustrací inkoustem,tužkou,malbou akvarelů až k jeho nejuznávanější technice olejomalbě.
V součastné době je již na odpočinku,ale stále se sporadicky věnuje volné ilustraci časopisů a knih,tedy činosti která ho tak proslavila............

p.s.další obrázky můžete samoždřejmě shlédnout v naší galerii....
Systém hlasování 1= nejlepší 5= nejhorší
[Akt. známka: 0,00] 1 2 3 4 5

  Celý článek   Autor: js   Počet komentářů: 0   Přidat komentář   Informační e-mail Vytisknout článek

Hot news

07.03.2008: Update weblinks
...a to konkrétně sekce výrobců,nyní obsahuje více jak 60 odkazů.

04.10.2007: Update galerie čtenářů
Do galerie č.6,výtvarníka Romana Caldy bylo přidáno 5 nových obrázků.
[ js ]

02.10.2007: Update ceníku.....
Po téměř roce byl aktualizován ceník ateliéru Art-Jaro,který naleznete v Downloadu - sekce ceníky.
[ js ]

01.10.2007: Galerie no.20
....a 29 akvarelových obrázků výtvarníka Eugene Ivanova.
[ js ]


Art slovník
Art slovník

Výrobci a prodejci

Agama

Gabbert

Iwata

Koh-i-noor

Lukas

Umton

Winsor & NewtonCopyright © 2003-2008 Artnews.cz -všechny články na Artnews.cz jsou vlastnictvím autorů či provozovatele stránek. Bez svolení je není dovoleno dále šířit.
Tyto www stránky byly vytvořeny prostřednictvím phpRS - ©design by js.
optimalizace PageRank.cz