Artnews
  Dnes je: 05. 12. 2023    Hlavní stránka   Seznam rubrik   Download   Weblinks   Fórum      
Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Galerie
Download
Weblinks
Art slovník
Fórum
Kontakt

Přidat článek
Přispívání do galerie
Rozšířené vyhledávání
Opus Dei

Náhodný obrázek
Bioakt
grafika, kolorovaná kresba
<br><br>
-čtenářská galerie-
zobrazení: 4639
známka: 3.00

Login
Čtenář nepřihlášen!

Uživatelské jméno:
Heslo:Zapomenuté heslo Registrace | Info

Conceptions
 Vydáno dne 13. 12. 2003 (5815 přečtení)
Španělského malíře Luise Royoa snad ani nemusím dlouho představavat,jeho obrazy jsou české veřejnosti jistě známé z mnoha ilustrací fantasy a scifi knih či z autorovo obrázkových alb vydaných Španělským nakladatelstvím Norma a dovezených firmou Makros.Leč jedno z jeho dobrých alb se k nám nedostalo a lze je sehnat jen v cizině či přes Krakatit,toto album se jmenuje Conceptions a je plné připravných skic a ilustrací.........

Hned na úvod se musím zmínit,že mnou recenzované album nepochází ze Španělské edice nakladatelství Norma,ale z produkce Amerického časopisu Heavy Metal,od originálu se však liší jen jiným logem na hřetě knihy.
Na první pohled album zaujme tvrdým přebalem,jenž je u většiny Royových alb spíše vyjímkou.Ač má album rozměry "pouhých" 17,5x27cm,nic to neubírá na dobrém zobrazení ilustrací.A je jich zde opravdu hodně,na téměř 80 stranách se čtenář ponoří do známého světa Luise Royoa,plného krásných žen,slizkých nestvůr a postkatostrofických světů.......
Kniha je opatřena anglickými komentáři autora k vybraným ilustracím,jak vznikaly čí k jaké malbě byli stvořeny,zde se anglická verze může mírně lišit od Španělské.
Konzumního fanouška,ale více jak vysvětlující texty,zajímají kresby a to asi bude mimo ceny pro většinu lidí kámen úrazu,který je od koupě odradí.Obrázky jsou totiž převážně černobílé až na pár vyjímek a už od pohledu je jasné,že jsou to převážně studijní skici k dalším kresbám a malbám.
Album je tedy spíše určeno skalním zběratelům a malířům,kterým přípravné skici odhalí jednu z fází malířovy tvorby....A tak by se zdálo,že bude mít toto album menší prodejnost než autorova předchozí,leč opak je pravdou.Ve světě anglosaském a evropském je jedním z nejlépe prodávaných z celé Royovy tvorby,ono 14$ či 15 euro není zase pro Američany či Evropany tak moc ,o popularitě mimo jiné světší i fakt,že se na stránkách Normy už objevily zprávy o chystaném booku Conceptions 2.

název: Conceptions
autor: Luis Royo
vydavatelství: Heavy Metal
rok vydání: 2002
cena: 14,95$p.s.Jestli přeci jen máte o toto album zájem,zkuste kontaktovat Krakatit-Bookstore.Za cenu asi 14$+provizi 20% vám ho do 2 měsíců z Ameriky dodají...........

p.s.2-dodatek-album Conceptions můžete nově koupit i v Makros plus za 449kč.Plus samozdřejmě si ukázku obrázků můžete prohlídnout ve zdejší galerii.
Systém hlasování 1= nejlepší 5= nejhorší
[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

  Celý článek   Autor: js   Počet komentářů: 0   Přidat komentář   Informační e-mail Vytisknout článek

Hot news

07.03.2008: Update weblinks
...a to konkrétně sekce výrobců,nyní obsahuje více jak 60 odkazů.

04.10.2007: Update galerie čtenářů
Do galerie č.6,výtvarníka Romana Caldy bylo přidáno 5 nových obrázků.
[ js ]

02.10.2007: Update ceníku.....
Po téměř roce byl aktualizován ceník ateliéru Art-Jaro,který naleznete v Downloadu - sekce ceníky.
[ js ]

01.10.2007: Galerie no.20
....a 29 akvarelových obrázků výtvarníka Eugene Ivanova.
[ js ]


Art slovník
Art slovník

Výrobci a prodejci

Agama

Gabbert

Iwata

Koh-i-noor

Lukas

Umton

Winsor & NewtonCopyright © 2003-2008 Artnews.cz -všechny články na Artnews.cz jsou vlastnictvím autorů či provozovatele stránek. Bez svolení je není dovoleno dále šířit.
Tyto www stránky byly vytvořeny prostřednictvím phpRS - ©design by js.
optimalizace PageRank.cz