Artnews
  Dnes je: 05. 12. 2023    Hlavní stránka   Seznam rubrik   Download   Weblinks   Fórum      
Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Galerie
Download
Weblinks
Art slovník
Fórum
Kontakt

Přidat článek
Přispívání do galerie
Rozšířené vyhledávání
Opus Dei

Náhodný obrázek
Prohibited Sketchbook 11
Luis Royo@2004 11
zobrazení: 14000
známka: 2.44

Login
Čtenář nepřihlášen!

Uživatelské jméno:
Heslo:Zapomenuté heslo Registrace | Info

Jak nakupovat(airbrush)
 Vydáno dne 09. 12. 2003 (10047 přečtení)
Tento článek vznikl jako reakce na mnohé dotazy návštěvníků mých www stránek,ohledně toho co je potřeba pro nákup pomůcek pro airbrush......

Tak předně než začnete nakupovat,měli byste si rozmyslet na co airbrush budete používat:
1)Jako přídavnou techniku k malbě-zde nemá cenu kupovat drahý model airbrush,hodí se i obyčejný modelářský model,jednočinná airbrush s tryskou od 3mm a nádržkou dole.
2)Jako samostatnou techniku-můžeme využít airbrush dvojčinnou či nezávislou,výběr záleží hlavně na vašich zkušenostech,technice a používání.Můžeme použít různé průměry trysek,pistole plněné barvou ze zhora,zdola atd.
A teď k samotnému nákupu.......

AIRBRUSH-samotná pistole

1)Pro amatéry,modeláře atd.-doporučuji airbrush s funkcí jednočinnou(ať už modelářskou či pro výtvarníky),plněnou barvou ze zdola,s průměrem trysky od 2-1,2mm a nádržkou 10cm³.Cena se pohybuje od 500-3000kč.
2)Pro "umělce amatéry"-dvojčinná jednoduchá,průměr trysek 0,15-1,2mm(podle práce na kterou budete airbrush používat)s nádržkou ze zdola či zhora.Cena 1000-4000kč.
3)Pro profesionály-dvojčinnou nezávislou,s průmerem trysek 0,15-3mm,s nádržkou ze shora či ze strany(3000-7000kč).

KOMPRESOR

Kupujte až po výběru airbrush,aby jste věděly jestli je pro airbrush vhodný(uchycením přivodu vzduchu,tlakem atd.).Při výběru se raději optejte prodavače, kde kompresor a airbrush kupujete.Pro airbrush také budeme potřebovat(jestli není součástí kompresoru)hadici a úchyty,vše by měli mít v prodejně kde kompresor kupujete.
Je samozdřejmé,že pro modelářkou práci jsou kompresory lacinější(..není vždy podmínkou),pro uměleckou dražší(jsou tišší a déle vydrží),proto byste měli spíše než na cenu, hledět na to k čemu budete kompresor využívat a jak často.

OSTATNÍ POMŮCKY

Koupě dalších pomůcek záleží převážně na tom k čemu budete airbrush využívat.Barvy kupujte určené zpeciálně pro airbrush,jsou vyráběny v různém provedeni a obsahu od akvarelu po akryl.Mírně pokročilí si samozdřejmě mohou barvy sami vyrobit ,jen dejte pozor na hrudky v barvě aby se tryska pistole nepoškodila(doporučuji barvu scedit přes nilónovou punčochu).Pro airbrush také existuji speciální papíry,ale jsou docela drahé,takže amatér sáhne radši po klasickém kladívkovém papíru.......
Také doporučuji koupi maskovací kapaliny,akvarelových a umělých stětců,nože na řezání a geometrických šablon s různými vzory.A mimochodem na závěr byste neměli opomenout čistící kapalinu pro airbrush,1000ml stojí kolem 450kč(např.ILLU COLOR CLEANER)a hodí se nejen pro airbrush,ale i pro štětce a technická péra.
A ještě jedna rada,při koupi airbrush a kompresoru se informujte na pozáruční servis-vyhnete se tak hledání opraven či koupi zcela nové výbavy za několik tisíc korun........Systém hlasování 1= nejlepší 5= nejhorší
[Akt. známka: 0,00] 1 2 3 4 5

  Celý článek   Autor: js   Počet komentářů: 0   Přidat komentář   Informační e-mail Vytisknout článek

Hot news

07.03.2008: Update weblinks
...a to konkrétně sekce výrobců,nyní obsahuje více jak 60 odkazů.

04.10.2007: Update galerie čtenářů
Do galerie č.6,výtvarníka Romana Caldy bylo přidáno 5 nových obrázků.
[ js ]

02.10.2007: Update ceníku.....
Po téměř roce byl aktualizován ceník ateliéru Art-Jaro,který naleznete v Downloadu - sekce ceníky.
[ js ]

01.10.2007: Galerie no.20
....a 29 akvarelových obrázků výtvarníka Eugene Ivanova.
[ js ]


Art slovník
Art slovník

Výrobci a prodejci

Agama

Gabbert

Iwata

Koh-i-noor

Lukas

Umton

Winsor & NewtonCopyright © 2003-2008 Artnews.cz -všechny články na Artnews.cz jsou vlastnictvím autorů či provozovatele stránek. Bez svolení je není dovoleno dále šířit.
Tyto www stránky byly vytvořeny prostřednictvím phpRS - ©design by js.
optimalizace PageRank.cz