Artnews
  Dnes je: 08. 08. 2022    Hlavní stránka   Seznam rubrik   Download   Weblinks   Fórum      
Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Galerie
Download
Weblinks
Art slovník
Fórum
Kontakt

Přidat článek
Přispívání do galerie
Rozšířené vyhledávání
Opus Dei

Náhodný obrázek
Zima v Lčovicích
Malba akrylem na sololitu<br><br>
-čtenářská galerie-
zobrazení: 3831
známka: 0

Login
Čtenář nepřihlášen!

Uživatelské jméno:
Heslo:Zapomenuté heslo Registrace | Info

    Počet zobrazených článků: 8 (z celkem 8 nalezených)    

Z dějin výtvarných technik-Pastel
(js, Art, 03.03.2006)
Pro páté téma našeho mini seriálu z výtvarných dějin,jsem si vybral techniku pastelu.Ten je všeobecně v odborných publikacích tak trochu opomíjen a navíc u mnoho malířů převládá názor, že pastel je dobrý jen pro techniku kresby. Proto bych tento všeobecný omyl trochu uved tímto článkem na pravou míru......Tyto rádoby malíři si neuvědomují, že pastelem se dají namalovat jedinečné obrazy, které si mnoho lidí splete například i s olejomalbou či jinou technikou......

Z dějin výtvarných technik-Kvaš
(js, Art, 05.12.2005)
Když se řekne tempera je většině lidí jasné, o jakou techniku se jedná.Ale, co takhle když se řekne kvaš či gouache?Jaký je mezi těmito pojmy rozdíl?Jaké je jejich složení a jak se vlastně technika kvaše liší od akvarelu či tempery?
Na tyto otázky a mnoho dalších se vám budu snažit v tomto článku alespoň trochu odpovědět a zhruba nastínit stručnou historii techniky kvaše a tempery ve výtvarném umění.

Z dějin výtvarných technik-Akryl
(js, Art, 24.10.2005)
Ve třetí části této mini série článků jsem se rozhodl pro výtvarnou techniku akrylu, mimo jiné i z toho důvodu, že malba arylem se stále více dostává do popředí zájmů výtvarníků a malířů.Ať už je to pro svoje skvělé vlastnosti práce s barvou, trvanlivostí na světle nebo rychlosti schnutí, která dovoluje rychle, přes sebe vrstvit velké množství barvy aniž by se vpíjela či rozmazávala, jak je tomu např. u olejomalby.

Z dějin výtvarných technik-Olejomalba
(js, Art, 12.09.2005)
Pro druhé téma tohoto malého seriálu pro začínající výtvarníky, jsem si vybral techniku olejomalby.Historie této techniky by měla být všeobecně známa, ale znovu jsem při hledání zdrojů narazil na problém, jak je historii a všeobecně i technice olejomalby věnováno málo Českých či Slovenských stránek.No když si to tak vezmeme kolem a kolem, na zahraničním netu jsem toho taky moc nenašel a tak jsem musel sáhnout do knih a své paměti.....

Z dějin výtvarných technik-Akvarel
(js, Art, 19.04.2005)
Tento malý seriál článků jsem se rozhodl napsat na základě zjištění,jak málo začínajících výtvarníků ví něco o historii výtvarných technik s nimiž malují(odhalila to ostatně i nedávná soutěž z dějin akvarelu).Ale ještě jedno malé zjištění či spíše překvapení mě vedlo k napsání tohoto článku.A to jak málo existuje na českém internetu stránek zabývajícími se historii či alspon’ malým popisem dějin výtvarných technik.Tento seriál si ani v nejmenším neklade za cíl napsat vše o dějinách daných výtvarných technik,je to spíše takový malý výtah z dějin pro začínající výtvarníky v oboru........

Helma s podzimním motivem
(J.Křemeček, Art, 03.03.2005)
Od zákazníka jsem dostal helmu, na kterou jsem měl udělat něco. To je vůbec nejlepší.
Byla to helma, na které už bylo vidět, že má pár kilometrů odježděných. Helmu jsem očistil, zalepil vnitřek a olepil kovové knoflíky, abych je ochránil od barvy a laku, protože na ně přijde nacvaknout zase černý kšilt.

Akt in bronze krok za krokem
(J.Křemeček, Art, 29.01.2005)
Jedná se o zatím jediný obraz tohoto druhu, kde jsem použil Surrealistický styl šedesátých a sedmdesátých let poprvé pro Airbrush před dvěma lety. Do té doby jsem je maloval tímto stylem pouze olejovými barvami. Při této práci používám také výjimečně maskovací folie. Obraz se jmenuje Akt in bronze na plátně o velikosti 60 x 60 cm,proveden barvami Createx a Illu Color, Pistolkami Vega se střední velikostí trysky (jak je známo, pistolky Vega, které jsou od firmy Badger- USA mají tři různé velikosti trysek), pistolkou Olympos SP-B s tryskou 0,18 Fisher-USA také 0,18 mm a Devilbiss Sprite s 0.12 mm silnou tryskou.

Malba Spawna krok za krokem
(js, Art, 07.01.2004)
Postup malby jsem si vypujčil ze stránek umělce Alexe Rosse,tvůrce comicsů Marvels,Kingdom Come,Uncle Sam atd.Anglické texty jsem přeložil či spíše upravil do češtiny a tak se prosím nezlobte,najdete-li nějaké chyby.....Hot news

07.03.2008: Update weblinks
...a to konkrétně sekce výrobců,nyní obsahuje více jak 60 odkazů.

04.10.2007: Update galerie čtenářů
Do galerie č.6,výtvarníka Romana Caldy bylo přidáno 5 nových obrázků.
[ js ]

02.10.2007: Update ceníku.....
Po téměř roce byl aktualizován ceník ateliéru Art-Jaro,který naleznete v Downloadu - sekce ceníky.
[ js ]

01.10.2007: Galerie no.20
....a 29 akvarelových obrázků výtvarníka Eugene Ivanova.
[ js ]


Art slovník
Art slovník

Výrobci a prodejci

Agama

Gabbert

Iwata

Koh-i-noor

Lukas

Umton

Winsor & NewtonCopyright © 2003-2008 Artnews.cz -všechny články na Artnews.cz jsou vlastnictvím autorů či provozovatele stránek. Bez svolení je není dovoleno dále šířit.
Tyto www stránky byly vytvořeny prostřednictvím phpRS - ©design by js.
optimalizace PageRank.cz