Artnews
  Dnes je: 21. 09. 2023    Hlavní stránka   Seznam rubrik   Download   Weblinks   Fórum      
Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Galerie
Download
Weblinks
Art slovník
Fórum
Kontakt

Přidat článek
Přispívání do galerie
Rozšířené vyhledávání
Opus Dei

Náhodný obrázek
moebius 7
Moebius-Jean Giraud-výběr
zobrazení: 5679
známka: 3.64

Login
Čtenář nepřihlášen!

Uživatelské jméno:
Heslo:Zapomenuté heslo Registrace | Info

    Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 68 nalezených)    

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|

Nové album Subversive Beauty.......
(js, Novinky, 22.02.2006)
Není to tak dávno co malíř Luis Royo vydal album Conceptions III,tuším nikdy na sklonku minulého roku a už tento geniální workholik vydává album další.....
Tentokrát se jedná o album ,které kombinuje klasické ilustrace s koncepty a spojuje tak řadové album s alby řady Conceptions.....
Album Subversive Beauty má klasický velký formát, stojí 405 kč a je k dostání díky firmě Makros Plus na jejich webu www.makrosplus.cz.

Ceník Iwata
(js, Novinky, 03.02.2006)
Jak jistě víte,ať už z novinek či přímo ze stránek www.art-jaro.com ,výtvarník Jaroslav Křěmeček začal v průběhu roku 2005 nabízet airbrush zboží Japonské značky Iwata.Díky autorovy vám tedy přináším ceník této značky,který zde uveřejňuji ve dvou variantách,v klasickém dokumentu(doc) bez obrázků a pak v souboru PDF s obrázky.Ceník si můžete stáhnout v downloadu, sekce ceníky či přímo zde.Nabídka platí až do odvolání.Uvedené zboží v ceníku a mnohem více si pak můžete sami prohlídnout a zakoupit v ateliéru Art-Jaro na Charkovské 20, 101 00 Praha 10, Vršovice.
Update: v průběhu května 2006 byly ceny airbrush sníženy,pro více navštivte přímo www.art-jaro.com .

Zajímavé www stránky III.......
(js, Novinky, 30.01.2006)
Dnes bych vás chtěl upozornit na zajímavé stránky malíře Pavla Surmy.Na adrese www.pavel-surma.com najdete nejen graficky zajímavé stránky,ale i celou řadu výborných maleb, kreseb a soch,jakoby pocházejících z jiné reality či ze sna.Stránky dále obsahují malířův životopis, seznam výstav a odkazy na zajímavé umělce a stránky.Plus jako takový malý bonus zde najdete i mini galerii s obrazy spřízněných malířů.

Kurz Airbrush – update prosinec 05
(js, Novinky, 17.12.2005)
Když už jsme u těch aktualizací......
Jak jistě víte airbrush kurzy pořádané výtvarníkem J.Křemečkem běží již nějaký ten pátek.Když jsem se díval do downloadu a na oficiální stránky kurzů, tak jsem zjistil, že program kurzů airbrush doznal za těch skoro 7 měsíců dost změn.Mimo jiné přibyly další dodatkové kurzy, ceny, nový plakát a hlavně bankovní spojení.Aktuální program i plakát kurzů najdete v downloadu, nově v sekci Festivaly,kurzy nebo pod tímto odkazem .Pro více informací kontaktujte přímo autora J.Křemečka či navštivte jeho stránky na www.art-jaro.com .

Art-Fantastix
(js, Novinky, 15.12.2005)
Chtěl bych vám představit web, jež jsem objevil zcela náhodou,při hledání biografie jednoho výtvarníka.Jedná se o oficiální stránky německého vydavatelství mg/publishing, které sídlí na adrese www.art-fantastix.de.Mimo jiné stojí za vydáváním art booků proslulých scifi a fantasy malířů, ale i těch pro nás ne tak úplně známých.Na stránkách vedle těchto alb najdete i malé životopisy malířů, shop či odkaz na americkou mutaci vydavatelství -SQP.
Výběr z toho nejlepšího, nakladatelství Art-Fantastix, k nám dováží firma Makros Plus s.r.o.

Keith Parkinson (1958-2005)
(js, Novinky, 09.12.2005)
Pro samou práci a kreslení nemám dost času věnovat se, televizi, novinám či internetovým zprávám, tak jak bych chtěl.Tudíž když jsem kvůli podkladům pro článek o Keithu Parkinsonu navštívil po roce jeho web, čekalo mě nemilé překvapení.Většina z vás to ví, ale pro mě to byl přímo šok...... Zjistil jsem, že tento talentovaný fantasy malíř dne 22 října 2005 skonal na leukémii.Pro vyjádření kondolencí neváhejte navštívit www.keithparkinson.com a nechat zde zprávu pozůstalým…
p.s. Článek o tom to malíři jistě brzy uveřejním zde na Artnews.

Zajímavé www stránky II.......
(js, Novinky, 25.11.2005)
Už je to docela dlouho co se zde naposledy psalo o zajímavých www stránkách zabývajících se uměním a tak to s malým zpožděním napravuji.
Nedávno jsem na internetu našel zajímavé stránky www.airbrush.euweb.cz .Ty se zabývají nejenom airbrush obrázky, jak je poslední dobou zvykem, ale také praktickými postřehy s funkčností či radami ohledně nákupu samotné airbrush, kompresorů a barev atd. Dále zde samozřejmě naleznete fórum, galerii či aktuality.

Art slovník
(js, Novinky, 31.10.2005)
Po vzoru jiných uměleckých webů jsem se rozhodl rozjet projekt Art slovník.Na adrese www.artnews.cz/slovnik.php naleznete výkladový slovník umění, který bude v budoucnu obsahovat databázi výtvarných pojmů, technik, nástrojů, barev, malířů, plus jejich struční popis.Slovník v aktuální verzi obsahuje abecední řazení, vyhledávání v názvech i popisech a je zatím volně přístupný.To mimo jiné znamená, že přidávat nové záznamy mohou všichni přihlášení čtenáři.Správce slovníku si jen vyhrazuje právo tyto záznamy dále kontrolovat,zda nedošlo k překlepu či k špatnému popisu.

Nové album z řady Conceptions....
(js, Novinky, 11.10.2005)
Při sbírání podkladů pro články o scifi a fantasy malířích jsem zavítal i na www.amazon.com a jaké bylo moje překvapení,když jsem objevil,že Luis Royo má další nové album(tomu se opravdu říká vorkoholismus).Jmenuje se Conceptions III a je volným pokračováním řady alb Conceptions I-II.Ve zkratce to znamená,že album má znovu menší rozměry 27x17,5cm a náplní jsou opět skici a kresby k již hotovým či rozpracovaným obrazům.Album je k dostání za 10,17$,ale s objednávkou přes internet bych možná chvíli počkal.Podle vyjádření firmy MAKROS s.r.o.,se počítá o dovozu tohoto alba nikdy na konec listopadu.

p.s. na Amazonu je také k dostání Louis Royo 2006 Calendar za 10,36$ .

Zajímavé www stránky.....
(js, Novinky, 01.09.2005)
Vy kdo se zajímáte o výtvarnou techniku Airbrush a hlavně o kurzy s ní spojené,by jistě neměly uniknout nové stránky www.art-jaro.com.Jak už trochu název napovídá,jedná o web profi ilustrátora Jaroslava Křemečka,který stojí i za kurzy Airbrush pořádané v Praze.Stránky ještě nejsou úplně hotové,ale už ted' zde můžete najít spoustu informací a obrázků o probíhajících kurzech v Praze,galerii,jeden malý návod malby na motorku či například malířův životopis atd.

Zdzislaw Beksinski(1929-2005)
(js, Novinky, 26.02.2005)
Možná už jste tu smutnou správu postřehly z vysílání televize či přímo z oficiálních stránek malíře……
Dne 22.2.2005 byl ve svém bytě nalezen mrtví 76 letý polský malíř Zdzislaw Beksinski.Okolnosti jeho smrti jsou záhadné a temné, jako ostatně celá jeho tvorba, ve které zobrazoval v posledních desetiletích hlavně smrt a zkázu.
Pro vyjádření kondolencí navštivte oficiální stránky malíře na www.beksinski.pl.

Luis Royo...nový ArtBook
(js, Novinky, 22.01.2005)
Tak nevím,jestli si toho nikdo všiml,ale koncem minulého roku se vcelku bez větší publicity objevil na www.amazon.com nový book od Luise Roya.Má název Prohibited Sketchbook a jak už název napovídá jedná se o výběr skic, už k dříve vydáním albům PROHIBITED BOOK I-III.Podle vyjádření firmy www.makrosplus.cz by se mělo ,toto album u nás objevit nikdy v únoru tohoto roku.Pro skalní fanoušky,kteří už se nemůžou alba dočkat, tu mám alspon' pár obrázků zde v galerii....

Pomoc s technikou Airbrush....
(js, Novinky, 28.12.2004)
Před nedávnem mi přišel na staré fórum zajímavý příspěvek od Jaroslava Kremecka,Čecho-Švýcara,který se profesionálně věnuje technice airbrush,zda-li by nikdo neměl zájem o radu či o kurzy airbrush v České republice.Proto jsem se rozhodl,založit nové téma ve foru,kam můžete psát otázky na tohoto výtvarníka,popřípadě se zde můžete vyjádřit,zda-li byste chtěli nějaký ten kurz,jakou by měl mít náplň,dobu trvání,cenu atd....

Comics tutorials......
(js, Novinky, 14.12.2004)
Dnes bych vás chtěl seznámit s 2 zajímavými www stránkami zabývající se comicsem.První naleznete na adrese www.scottmcdaniel.net ,jak už podle názvu napovídá jejich autorem je Scott McDaniel,kreslíř comicsů,který na stránkách popisuje výrobu comicsu od skici až po finální kresbu......
Druhá www stránka se nachází na adrese www.steeldolphin.com a je věnována převážně kolorování kreseb pomocí programů Photoshop,Illustrator,ať už pro comics či finální malbu......
Obě stránky jsou samozřejmě v angličtině,ale pro comicsové fanatiky to jistě nebude problém...:-)))

Airbrush Triplex a ceníky
(js, Novinky, 05.11.2004)
O airbrush značky Triplex jsem se zmiňoval už několikrát,ve zkratce se jedná o pistole s vyměnitelnými tryskami a lahvičkami na barvu za velmi příznivou cenu(asi od 1600kč).Aktuální ceník a vánoční nabídku díky českému zastoupení Gabbert-Airbrushtechnik naleznete v sekci download.Bližší informace vám ráda podá paní Dolores Banarova.(doreee@seznam.cz )

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|

Hot news

07.03.2008: Update weblinks
...a to konkrétně sekce výrobců,nyní obsahuje více jak 60 odkazů.

04.10.2007: Update galerie čtenářů
Do galerie č.6,výtvarníka Romana Caldy bylo přidáno 5 nových obrázků.
[ js ]

02.10.2007: Update ceníku.....
Po téměř roce byl aktualizován ceník ateliéru Art-Jaro,který naleznete v Downloadu - sekce ceníky.
[ js ]

01.10.2007: Galerie no.20
....a 29 akvarelových obrázků výtvarníka Eugene Ivanova.
[ js ]


Art slovník
Art slovník

Výrobci a prodejci

Agama

Gabbert

Iwata

Koh-i-noor

Lukas

Umton

Winsor & NewtonCopyright © 2003-2008 Artnews.cz -všechny články na Artnews.cz jsou vlastnictvím autorů či provozovatele stránek. Bez svolení je není dovoleno dále šířit.
Tyto www stránky byly vytvořeny prostřednictvím phpRS - ©design by js.
optimalizace PageRank.cz