Artnews
  Dnes je: 02. 12. 2023    Hlavní stránka   Seznam rubrik   Download   Weblinks   Fórum      
Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Galerie
Download
Weblinks
Art slovník
Fórum
Kontakt

Přidat článek
Přispívání do galerie
Rozšířené vyhledávání
Opus Dei

Náhodný obrázek
Pes u chalupy
Malba akrylem na sololitu<br><br>
-čtenářská galerie-
zobrazení: 3546
známka: 0

Login
Čtenář nepřihlášen!

Uživatelské jméno:
Heslo:Zapomenuté heslo Registrace | Info

    Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 68 nalezených)    

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|

Airbrush Art Festival-uzávěrka
(js, Novinky, 11.10.2006)
Pozor všem!!! Blíží se den 15.10.2006 a tudíž i uzávěrka přijímání přihlášek do Airbrush Art Festivalu 2006 pořádaného Čecho-Švýcarským ilustrátorem Jaroslavem Křemečkem. Samotný AAF se koná 28-29.10.06 v Praze 8 - KD Ladví od 10 hodin.
Jen pro úplnost znovu doplním,že přihlášku si můžete stáhnout v sekci Download-festivaly,kurzy.Vyplněnou přihlášku pak zašlete spolu s fotografiemi svých děl na adresu Jaroslav Křemeček, Charkovská 20, 101 00 Praha 10-Vršovice nebo sem : info@art-jaro.com.
Více informací získáte na www.art-jaro.com v sekci info.

Dark Labyrinth a Wild Sketches už i v ČR....
(js, Novinky, 22.09.2006)
Nikdy v červnu jsem vás informoval, že malíři a ilustrátorovy Luisi Royovy vyšly ve Španělsku 2 nové Artbooky.Tehdy jsem slíbil, že ihned jakmile budou k dostání v Čechách, podám o tom anonci.Díky záslužné činnosti firmě Makros plus s.r.o. , jsou teď alba konečně k dostání i v naší "tuzemské kotlině".......
Album Dark Labyrinth má rozměry 20.5x26 cm (64 stran) a stojí na webu www.makrosplus.cz 405 kč.Wild Sketches 1 má trochu menší formát 11.5x17.5 cm (208 stran) a díky tomu stojí příjemných 206 kč.Mimo těchto alb, ale firma dovezla i kalendáře na rok 2007, Luis Royo 2007 Official Calendar a Viktoria Francés Official Calendar 2007 oba za 359 kč.

Zajímavé www stránky XI.......
(js, Novinky, 15.09.2006)
Hodně lidí se mě často ptá, jak vlastně hledám zajímavé stránky malířů, které uveřejňuji zde na webu.No je to vlastně úplně jednoduché, nikdy mi stránky pošlou samotní autoři, nikdy je najdu podle obrázku, který mě náhodou zaujme v nějaké veřejné galerii.No a nikdy na ně přijdu úplně náhodou.....
Náhoda stála i za objevem fantasy výtvarníka R.K.Posta, narazil jsem na něj, když jsem hledal různé podklady pro DarkArt...... Leč DarkArt nemá s prací R.K.Posta moc společného.Tento malíř se věnuje spíše fantasy malbě a kresbě, ovšem hodně ovlivněné Bromem či T.Lockwoodem o čemž svědčí i mnohé obrázky ze světa Magic the Gathering či ze Star Wars atd. Vedle finálních maleb jsou k vidění na www.rkpost.net i koncept art či skici k obrazům.Skoro samozřejmostí je pak mini životopis či prodejní galerie. Pomyslná třešnička na dortu je pak netradiční rozhovor o počátcích tvorby R.K.Posta jako ilustrátora.

F.B.S. Airbrush Akce-září 2006
(js, Novinky, 13.09.2006)
Skoro měsíc od skončení F.B.S. Airbrush Akce od českého zastoupení firmy Gabbert, je tu akce nová, tentokrát téměř dvojitá :-))
První akce se jmenuje Nový blue set-1 a jedná se o pouze o 1 kus airbrush Triplex II 0,35mm, takže neváhejte, než zmizí.Další akce se jmenuje F.B.S. Airbrush Akce-září a nabízí nedávno recenzovanou pistolku Fengda BD-130 a trvá od 13.9.2006 do vyprodání zásob.Oba dva ceníky jsou ke stažení v downloadu, v sekci ceník či přímo zde.....download.

Digimalba step by step
(js, Novinky, 09.09.2006)
O malbě technikou Digiart, která kombinuje klasickou kresbu s fotografiemi a texturami v počítači se moc na stránkách nezmiňuji. I když si osobně myslím, že právě tato technika se v dnešní době s rozvojem počítačů, stále lepších tabletů a grafických programů dostává stále více do popředí zájmu výtvarníků.Možná, že časem díky možnosti snadnějších oprav a retuší vytlačí i např. klasickou olejomalbu, kde musí výtvarník čekat na zaschnutí díla a i po dokončení musí obraz různě chránit a opatrovávat.......
Ale dost úvah, o digiartu se zmiňuji hlavně proto, že jsem pro vás našel zajímavé stránky s názornými postupy krok za krokem.Na www.fengzhudesign.com ukazuje výtvarník Feng Zhu na celkem 5 návodech, jak postupovat pří digimalbě od návrhu konceptu tužkou,až k finální malbě v počítači.
Stránky dále obsahují i obsáhlou galerii návrhů a maleb, které by určitě neměli uniknout vaší pozornosti.

Airbrush malba na tričko step by step.......
(js, Novinky, 24.08.2006)
Poslední dobou je stále těžší nalézt na internetu, nějaký názorný návod, jak malovat s airbrush.Proto jsem byl namíru potěšen, když jsem jeden takový step by step postup našel.
Na stránkách www.edelart.com naleznete názorný postup airbrush malby výtvarníka Edela z Los Angeles.To by možná nebylo nic tak výjimečného, kdyby se nejednalo o malbu airbrush na tričko, což je alespoň pro mě kapitola zcela neprobádaná.Na celkem 7 obrázcích je detailně znázorněn samotný postup,doprovázený textem i když „jen ve Španělštině“.......

Zajímavé www stránky X.......
(js, Novinky, 16.08.2006)
Tak jsem v pauze mezi malbou, znáte to, kdy čekáte až část díla zaschne a ono pořád nic, pátral na netu po zajímavých malířích.A světe div se, zas tu pro vás něco mám.....
William O'Connor patří opravdu mezi špičku ve světové ilustraci, o tom svědčí i mnoho nominací na ceny za nejlepšího ilustrátora(Chesley Awards, ENie Awards).Jeho fantasy a scifi malby nepostrádají napětí, romantiku a ani akci.Autorovy díla malované olejem, skici, ilustrace pro karty a hry nebo jeho mini životopis naleznete na www.wocillo.com.Některé obrazy pak nabízí autor ve svém malém shopu i na prodej.

Airbrush Art Festival-druhé info
(js, Novinky, 09.08.2006)
V prvním infu o tomto festivalu jsem zapoměl zřetelně napsat jednu důležitou informaci a tak to teď napravuji...... Do festivalu se přijímají nejen airbrush ilustrace na papíře,ale také airbrush malované na helmách,motorkách, snowboardech,na kůži a jiných materiálech.Novinkou je pak podrobnější info plakát a přihláška AFF 2006, v sekci Download-festivaly,kurzy.Přihlášku zasílejte nejpozději do 15.10.2006 na adresu Jaroslav Křemeček, Charkovská 20, 101 00 Praha 10-Vršovice nebo sem : info@art-jaro.com.Na tuto e-mailovou adresu zasílejte také fotografie svých děl o velikosti 300 dpi ( 400-500 kB).
Pozor update: dne 17.8.2006 byla změněna přihláška do AFF 2006, prosím stahněte si jí znovu.

Comics tutorial IV
(js, Novinky, 05.08.2006)
Už je to docela dlouho co se zde objevil nějaký comics postup, krok za krokem.Proto jsem se zas po dlouhé době ponořil do vod světového internetu a jal se hledat nějaké ty stránky.A světe div se ani ne po 20 minutách, jsem jedny o kterých si myslím, že by neměly ujít vaší pozornosti našel…..
Na adrese neondragonart.com najdete nejen slibovaný comics tutorial, ale i návody jak kreslit postavy, jak malovat fixami, vodovými barvami, tuší atd. Těch step by step je zde takřka přehršel.Mimo těchto návodů zde najdete galerii obrázků, různé comicsi či malý e-shop s tričky, pohlednicemi, odznáčky atd. atd.....
Skoro nelze uvěřit,že to vše má na svědomí jedna mladá umělkyně jménem Jessica Peffer.Osobně má můj upřímný obdiv a myslím si,že o této umělkyni,jestli bude pokračovat stejným tempem a se stoupající kvalitou jako doposud,ještě hodně uslyšíme......

Airbrush Art Festival
(js, Novinky, 28.07.2006)
Jak jistě víte Jaroslav Křemeček je Čecho-Švýcarský výtvarník, který pořádá kurzy airbrush v Praze, co ale možná ještě nevíte je také jedním z pořadatelů Airbrush Art Festivalu.Tento festival se koná 28 a 29.10.2006 v sále KD Ládví v Praze 8. Účastnit se mohou všichni airbrush umělci, kteří zašlou kvalitní fotografie svých obrazů, alespoň ve velikosti 400 - 500 kB.Jejich díla budou posouzena a následně budou vyrozuměni o účasti. Pronájem za stůl je 450 kč / 2 m x 1,5 m,dále je možné pronajat plochy k pověšení obrazů,cena bude upřesněna později. Fotografie svých děl a taktéž případné dotazy ohledně pronájmu výstavní plochy zasílejte přímo na adresu J.Křemečka - info@art-jaro.com.
Jako čestní hosté svou účast přislíbily např. profi ilustrátoři Karel Kopic(ČR), Meinfrad Froschin(Německo) či Salvatore de Vito(Švýcarsko).

Zajímavé www stránky IX.......
(js, Novinky, 24.07.2006)
Jestli máte rádi obrázky z prostředí DUNGEONS & DRAGONS,MAGIC či máte rádi jen „obyčejnou fantasy“,určitě by neměli vaší pozornosti ujít stránky výtvarníka a ilustrátora Todda Lockwooda.Na adrese www.toddlockwood.com naleznete jeho portfolio, obsahující mimo galerie s obrazy malovanými olejovou,akrylovou či digi technikou i autorům obsáhlý životopis a novinky z jeho uměleckého života.Mimo toho všeho, zde autor nezapomíná, ale ani na čtenáře či na své začínající kolegy.Formou nejčastějších otázek zde odpovídá na mnohé dotazy typu, jak začít malovat, jakou barvu a techniku použít atd. Samozřejmostí stránek jsou i weblinky či třeba prodejní galerie děl.....

F.B.S. Airbrush Akce
(js, Novinky, 15.07.2006)
Ke dni 14.7.2006 jsou,podle vyjádření českého zastoupení firmy Gabbert, vyprodány všechny sety z májové nabidky Triplex.
Místo toho firma připravila,ale obratem,pro ty na které se nedostalo nový akční ceník.Jmenuje se F.B.S. Airbrush Akce a obsahuje hned 3 sety airbrush zn.Fengda. Stáhnout si ho můžete v downloadu,sekce ceníky či přímo zde.Akce platí od 15.7. do 15.8.2006 nebo do vyčerpání zásob či do vydání ceníku nového......

Zajímavé www stránky VIII.......
(js, Novinky, 06.07.2006)
Na Artnews,pokud si vzpomínám,jsem se ještě nikdy nezmínil o oboru ve výtvarném umění,kterému se v poslední době,dostává stále více a více pozornosti.Tímto oborem je tzn.DigiArt.Umění vzniklé z klasického malování,2D , 3D modelingu a fotografie.Dnes to tedy alespoň částečně napravuji.
Po delší době vám přináším další můj zajímavý objev, výtvarníka Amerického původu Davida Ho.Na domovských stránkách www.davidho.com se nachází vynikající sbírka digi obrázků,s velmi dark tématikou.Mimo těchto obrázků jsou zde k vidění, ale i mírnější díla, tak trochu s dětskou tématikou, tedy až na ty „skvělé“ temné náměty, plné smrti a skrytého násilí :-)) . Proto neváhejte a navštivte tyto stránky,určitě si jako já , někteří z vás na díle Davida Ho skvěle pochutnají......

Novinky na www.luisroyo.com
(js, Novinky, 23.06.2006)
Nevím jestli to milovníci, malíře Luise Roya zaznamenaly, ale jeho domovské stránky www.luisroyo.com dostaly zbrusu nový kabát.Web je nyní postaven na Flashi a je protkán spoustou obrázků a animací.Navíc je zde mnoho novinek,aktualizovaný životopis,galerie,odkazy a v budoucnu se zde rozjede i autorův blog.
Mimochodem,autorovy,tedy samotnému malíři,můžete na stránkách zanechat vzkaz,či poslat e-mail s dotazem či konzultací........

Zajímavé www stránky VII.......
(js, Novinky, 08.06.2006)
Jsem vášnivým sběratelem obrázkových, scifi a fantasy alb malířů pracujících technikou airbrush a tak často hledám na internetu mě ještě neznámé autory.....
Jedním z těch, kteří mě zaujali je i ilustrátor a malíř Brian Rood a tak bych vás rád s jeho obrazy seznámil.
Na stránkách www.brianrood.com jsou vystaveny nejen malířovi „vlastní obrazy“,ale i práce pro filmový průmysl,jako např.plakáty k slavným filmům a seriálům.Dále zde jsou portréty muzikantů či překvapivě dobré díla kreslená tužkou.Neodmyslitelnou součástí je i malý životopis a jako bonus wallpapery obrazů pro váš počítač.

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|

Hot news

07.03.2008: Update weblinks
...a to konkrétně sekce výrobců,nyní obsahuje více jak 60 odkazů.

04.10.2007: Update galerie čtenářů
Do galerie č.6,výtvarníka Romana Caldy bylo přidáno 5 nových obrázků.
[ js ]

02.10.2007: Update ceníku.....
Po téměř roce byl aktualizován ceník ateliéru Art-Jaro,který naleznete v Downloadu - sekce ceníky.
[ js ]

01.10.2007: Galerie no.20
....a 29 akvarelových obrázků výtvarníka Eugene Ivanova.
[ js ]


Art slovník
Art slovník

Výrobci a prodejci

Agama

Gabbert

Iwata

Koh-i-noor

Lukas

Umton

Winsor & NewtonCopyright © 2003-2008 Artnews.cz -všechny články na Artnews.cz jsou vlastnictvím autorů či provozovatele stránek. Bez svolení je není dovoleno dále šířit.
Tyto www stránky byly vytvořeny prostřednictvím phpRS - ©design by js.
optimalizace PageRank.cz