Wild Sketches II v prodeji
Autor: js <admin[at]artnews.cz>, Téma: Novinky, Vydáno dne: 28. 04. 2007Asi tak v září jsem psal o vydání mini alba Luis Royo Wild Sketches I v Čechách a po pár měsících tu máme díky firmě Makros Plus s.r.o. další díl z trilogie, Wild Sketches II.Znovu se jedná o mini album rozměrů 11,5x17,5 cm,208 čb stran a nízkou cenou 206 kč.Mimo tohoto alba vyšel též druhý díl(ze čtyř) raných komiksových prací L.Roya, Antologia Comics Volumen 2 1981-1983.Má rozměry 22x29,5cm,48 barevných stran a stojí 225kč.
Ale,to rozhodně není vše,L.Royo je jak známo workoholik a těch novinek je poměrně víc....

Tak předně než se zmíním o první novince, musím poznamenat, že album Wild Sketches II vydal autor již minulý rok. Není proto moc velkým překvapením, že mu podle informací Makros Plus ,Norma Editorial v těchto dnech vydává album další. Jedná se o Wild Sketches III, které uzavírá tuto trilogii, má stejné rozměry i počet stran a vzhledem ke kurzu eura si hádám tvrdit, že bude mít i podobnou cenu.....
Další novinkou je vydání alba Dome. Má rozměry shodné s albem Dark Labyrinth (20,6x26 cm), vazbu i cenu, tím ale podobnost zcela končí. Nejenže se jedná o zcela nové práce L.Royoa,ale je to snad první albu, pokud si vzpomínám, jenž je celé věnováno obrazům malovaných na omítku. A proč právě na omítku? Důvod je jednoduchý. Luis Royo byl požádán jedním Moskevským multimilionářem o výzdobu chrámu postaveného speciálně pro tento účel. K práci si L.R. přizval svého syna Rómuloa Royoa a společně za 3 měsíce chrám skutečně vyzdobily.Vzniklo tak 45 renesančních obrazu v životní velikosti na ploše 80 m².Během prací bylo vše foto zdokumentováno a následně upraveno pro art album.
Podle vyjádření firmy Makros Plus s.r.o. budou obě novinky k dostání zhruba do 2-3 měsíců i v ČR.
Pro nedočkavce přináším alespoň pár obrázku alb Wild Sketches III a Dome z netu.