První Airbrush Art Festival 2006 v Čechách
Autor: J.Křemeček <art-jaro[at]swissonline.ch>, Téma: Airbrush, Vydáno dne: 15. 11. 2006Tento článek vznikl jako převzatý komentář k skončené výstavě Airbrush Art Festival 2006 v Praze, ve dnech 28-29.10 2006. Autorem komentáře není nikdo jiný než jeden z pořadatelů Jaroslav Křemeček......- [ js ]
Naše výstava skončila, lidé se rozešli a po klepání a cinkotu nářadí rozdělávaných panelů, na kterých visely po dva dny práce ilustrátorů, utichl celý sál kulturního domu Ládví.
Všechny obrazy a materiál byly i ze stánku ART-JARO odvezeny zpět ale chyběly síly, aby se to dalo doma zase hned do pořádku. Myslím, že jsem nebyl jediný.......

Na základě vyjádření vystavovatelů, návštěvníků i mého vlastního pozorování měla výstava klidný průběh jak venku, tak v sále. Připomínky a rady jsou na místě. Byla to naše první výstava a není možné domyslet všechno dopředu. I pro nás to byla všechno zkušenost pro příště, co a jak udělat jinak a lépe víme až dnes. Pro tento stav se však zasloužili i moji pomocníci Veronika Volánková a Petr Šulc, kteří byli po celou dobu organizace a v průběhu výstavy moje levá a pravá ruka. Děkuji i touto cestou za jejich stoprocentní nasazení. Pochvala za dobrou organizaci, klidný průběh a domácí prostředí padá i na jejich hlavy, a pokud budou mít ještě chuť vstoupit do dalšího ročníku, nemám se čeho bát.
Pokusil jsem se kontaktovat pokud možno všechny lidi, které jsem našel v Internetu, protože jinou možnost jsem neměl. Neznám vás všechny a toho kdo měl vlastní stránky, nebyl problém najít. Bohužel se mi ani tady neozvali všichni, které jsem o výstavě informoval, a mnoho mi řeklo, že se na to necítí, že se přijdou jen podívat. Na štěstí mi to neřekli všichni a mohli jsme výstavu otevřít.
Airbrush Art Festival 2006 nebyla motorkářská nebo tuningová záležitost.
Úmyslně jsem vybíral díla tak, abychom mohli prezentovat Airbrush pokud možno v širším spektru. Ilustrace jsme měli na autech, motorkách, kytarách, byly tam snowboardy, helmy i jiné předměty, nechyběly ani obrazy na plátně i na papírech, textilu a kůžích. Na účasti se podíleli i zahraniční ilustrátoři, redakce nového časopisu Airbrush Step-by-step, majitel Firmy EFBE prezentoval svoje Airbrush pistole, ze kterých najdete něco i v mém atelieru a nechyběl samozřejmě ani Karel Kopic se svými originály. Všechny vystavené práce měly dobrou úroveň a rád bych moc poděkoval všem vystavovatelům, že nám ten víkend věnovali a mohli jsme ukázat i lidem, kteří Airbrush neznali, jak to vlastně vypadá. Jaký z toho měli dojem vystavovatelé i návštěvníci, vám řeknou jen oni sami. Můj osobní dojem je dobrý a na základě mnoha mailů, které jsem už dostal, mohu říct, že se výstava povedla.
Ještě před koncem nedělního odpoledne se mne hodně lidí ptalo, jestli bude a kdy zase bude další výstava.
Bude další výstava? Ptám se i já. Nejvíce záleží na vás. Organizovat se dá pouze s dobrým potenciálem.
Jo a podivné řeči že končí Airbrush neberte tak doslova. Airbrush je jedna z nejzajímavějších výtvarných technik a používají ji špičkoví ilustrátoři světa jako doplňující nástroj pro svoje fantastické obrazy už po mnoho let. I pro tak zvaný lak dezén, jako jsou motorky, auta a podobně jsou i jiné možnosti v materiálech, které jsou výborné. Airbrush nemůže končit, vždyť tady teprve začíná!
Mějte se hezky, přeji hodně dobrých nápadů pro vaše umělecké počínání a mrkněte na www.art-jaro.com do Info, kde najdete celou řadu fotek z výstavy.

Za Veroniku Volánkovou i Petra Šulce, spoluorganizátory výstavy,

Jarda Křemeček